Podprůhonský plenér 2012 Memoriál Viktora Stříbrného

20.05.2012 23:34

KLADNO (19.05.2012) – Sdružení občanů a přátel Podprůhonu o.s. v sobotu dne 19.05.2012 pořádalo třetí malířský plenér s podtitulem „Memoriál Viktora Stříbrného“.

Viktor Stříbrný – výtvarník - *30.11.1943 Praha  †24.01.2012 Kladno
Umělecký kovář a sochař. Zakládající člen výtvarné skupiny Ateliér 1974. Spoluzakladatel podprůhonské výtvarné akce Kladenské dvorky. Účastník mnoha společných i samostatných výstav v Kladně, Praze, Bílině a Děčíně. Realizoval plastiky do veřejných prostorů a do interiérů dle vlastních návrhů i návrhů kladenského malíře a grafika Bohumila Valenty.

Plenér proběhl v lokalitě Kladno – Podprůhon a byl určen pro výtvarníky profesionály i amatéry a všechny další, kteří si chtěli vyzkoušet práci přímo v terénu. Akce byla spojena se street-art aktivitou – malování na schodech.

Vytvořená díla budou vybrána k výstavní prezentaci v rámci kulturních aktivit občanského sdružení.

„Podprůhonský plenér navazuje na tradiční malování v Podprůhonu, které se datuje již do 70.let minulého století, kdy sem pravidelně chodili kreslit členové výtvarného kroužku, mezi než patřil i Viktor Stříbrný“ řekl v úvodu akce ing. arch. František Müller.

foto © Alice Rytychová, Eliška Müllerová, František Müller  2012

Fotogalerie: Podprůhonský plenér 2012 Memoriál Viktora Stříbrného